+38 067 555 1628
+38 067 750 0755

Ваш кошик порожній :(

Розкажемо о принципах охолодження приміщення за допомогою теплового насоса. Їх усього два:

  • Активне

  • Пасивне

Про комфортний домашній клімат варто думати на протязі всього року. Адже дуже зручно, повертаючись з роботи, відчувати взимку тепло, а влітку - помірну прохолоду. Пропонуємо разом з нами розібратися, як створити прохолоду в кімнатах якісно та вигідно.

Більшість людей використовують звичайні вентилятори в кутку кімнати, щоб циркулювало повітря. Менша частина - встановили настіні кондиціонери у кімнатах – це комфортно і зручно, але дорого в установці та технічному обслуговуванні. Проте, якщо шукати найбільш економне рішення – радимо встановити систему охолодження за допомогою теплового насоса. Таку установку можна закомплектувати фанкойлами, радіаторами або теплою підлогою для повного комфорту, як в спеку, так і в холод. Таким чином, обладнання буде максимально функціонувати на обігрів, охолодження та побутове нагрівання води. 

Фанкойлами можна керувати та контролювати мікроклімат у приміщенні. Вони є безпечними для природи та забезпечують приміщення прохолодою, використовуючи основі альтернативні джерела енергії. Влітку охолодження тепловим насосом із системою фанкойлів є універсальним варіантом, що найбільш вигідно охолоджує приміщення. Його унікальні можливості використовувати енергію з навколишнього середовища забезпечують безпечне холодопостачання. Тепловий насос може працювати у реверсному режимі та змінювати функції випарника, готуючи холодну воду для фанкойлів. Таким чином виводить надлишкове тепло з приміщення. 

Серед основних способів охолодження за допомогою теплових насосів виділяємо:

  • Активне – абсолютно простий спосіб, що під силу майже усім тепловим насосам з реверсивним режимом роботи. Обладнання працює в заданому режимі, перемикаючись з режиму вироблення тепла на режим вироблення холоду, а також навпаки, з режиму вироблення холоду на вироблення тепла. Характеризується низьким коефіцієнтом використання енергії. Пов’язано з тим, що під час роботи компресор виділяє тепло, що є побічним ефектом.
  • Пасивне – більш економне в споживанні електроенергії, що є основною перевагою. Але організувати такий метод охолодження досить складно, так як має грунт і грунтові води, як основне джерело охолодження. Також для організації пасивного охолодження приміщення потрібно включати в контур додаткове обладнання: триходовий клапан, насоси та пластинчастий теплообмінник. Система охолодження працює з тим самим теплоносієм, що й при опаленні.

Процес пасивного кондиціювання приміщення відбувається за таким принципом:

  1. Охолоджений розсіл з грунтових вод або з грунту потрапляє в додатковий теплообмінник.
  2. Пропіленгліколь надходить в систему розподілу холоду і поглинає надлишкову кількість тепла. 

Враховуючи, що ця схема компресор обходить, електроенергія майже не використовується. Відмінність у тому, що при охолодженні теплоносій подає не в тепловий насос, а в теплообмінник. При виборі методу охолодження для початку слід визначитися який спосіб охолодження (активний чи пасивний) підходить найбільше. Вже потім планувати реалізацію обладнання. 

Якщо хочете, щоб все було змонтовано професійно та максимально продуктивно – телефонуйте до АЕС. З радістю допоможемо обрати спосіб та необхідне обладнання. Підкажемо, де економія доречна, а де скоріше нашкодить. Грамотно та професійно спроектуємо систему охолодження  приміщення з використанням теплового насоса.