+38 067 555 1628
+38 067 750 0755

Ваш кошик порожній :(

Європейські країни вже давно користуються альтернативними джерелами енергії. Україна зіткнулась з гострою потребою пошуку альтернативи газу. Окрім того, що тепер газ доводиться економити, надалі також треба шукати йому заміну.  В більшості країн світу населення вже модернізували діючу систему опалення. Але питання в тому, на що краще замінити газ, так як електрика теж стає дорожчою з кожним роком. 

Ми знаємо рішення, як переробити діючу систему опалення, щоб платити за неї якомога дешевше. А також дамо пораду, яке опалення обрати в новому будинку.

З існуючих систем опалення найбільш популярними є:

  • Твердопаливні котли;
  • Газові котли;
  • Електричні котли;
  • Електричні обігрівачі;
  • Теплові насоси;
  • Геліосистеми.

Електро та твердопаливні котли є найбільш затратими. Геліосистеми теж не варто розглядати як основний метод обігріву. Вони використовують сонячне тепло, але в морозну погоду вони дають в 4-5 разів менше енергії. Тому вони можуть виступати лише як допоміжне джерело тепла для додаткового нагрівання води в системі опалення.

Ми пропонуємо обирати між двома видами опалення: за допомогою кондиціонера або теплового насоса.

Як кондиціонери працюють на опалення?

Кондиціонери можуть працювати і на обігрів приміщень, використовуючи реверсний режим роботи. Більш якісно та економно справляються з цим завданням інверторні кондиціонери. Інверторне управління компресором точно та економно реагує на поставлене завдання щодо підтримки потрібної температури повітря. Опалення кондиціонером, що також передбачено конструкцією обладнання, мабуть найбільш екстравагантний спосіб альтернативи газу. Такий спосіб обігріву ідентичний "камінному" – обігрівати можна лише те приміщення, в якому стоїть обладнання, тому такий спосіб хороший хіба що для однокімнатного житла. Це можна змінити, встановивши кондиціонери у всі кімнати, але це понесе за собою більші втрати.

Принцип конденсування холодоагенту з виділенням тепла використовується і в кондиціонерах, як і в теплових насосах. Холодоагент закипає від тепла, що нагнітається вентилятором зовнішнього повітря, а потім проходить стадії стиснення, конденсування з віддачею тепла і переходу в рідкий охолоджений стан. Тепло передається від теплообмінника конденсатора в опалювальне приміщення. Виходить, що кондиціонер може витягувати навіть мізерну частину тепла з холодного повітря, щоб перенести її в будинок. Але чим нижча зовнішня температура, то з великими витратами з електрики працює кондиціонер. Він може працювати на обігрів до -15 °C. Тільки деякі моделі можуть працювати при температурах до -20 °C. За таких температур компресор працює з максимальним навантаженням і споживає енергію майже як електронагрівач.  Якщо немає газу, навесні чи восени кондиціонери завдяки технології обігрівають кімнати дешевше в 3-4 рази, ніж електронагрівачі.

Основними особливостями кондиціонерів є:

  • Фільтрація. Фільтрація повітря - присутня в більшості моделей сучасних кондиціонерів. Завдяки їй вдається захистити теплообмінник від попадання в нього частинок пилу і бруду.
  • Регулювання напряму повітряного потоку. Функція «SWING» відповідає за зміну нахилу жалюзі спліт-системи. Завдяки цьому кондиціонер може або рівномірно дути повітрям в кімнату, або сконцентрувати весь потік повітря в одному напрямку.
  • Регулювання швидкості обертання вентилятора. Завдяки функції «SPEED» вентилятор, розташований у внутрішньому блоці кондиціонера, починає обертатися з різними швидкостями, регулюючи обсяг повітря, який він пропускає. Як правило, сучасні кондиціонери мають від трьох до п'яти вбудованих рівнів швидкості, не рахуючи автоматичний режим.
  • Таймер. За допомогою цієї функції можна задавати параметри автоматичного включення і виключення кондиціонера.

До мінусів опалення за допомогою кондиціонера можна віднести енергоспоживання та слабку ефективність за дуже холодної температури. Тому в ідеалі його краще використовувати в парі з іншим джерелом тепла.

Останнім часом найбільш популярними стали теплові насоси — працюючи від електричної мережі, вони перетворять енергію навколишнього середовища на теплову. Також насос компактний, простий у монтажі та зручний в експлуатації.

Теплові насоси бувають різних видів:

  • Якщо територія дозволяє бурити декілька скважин глубиною близько 50 метрів, тоді можна обирати тепловий насос «земля-вода». Грунтові теплові насоси можна використовувати в будь-яку пору року. Температура землі на глибині завжди плюсова від 7 градусів і вище. З кожного метра скважини знімається геотермальне тепло і переноситься в систему опалення. Плюс цього рішення у тому, що грунтовий насос буде давати найбільше тепла за найменші кошти. Це найвигідніший варіант опалення. 
  • Якщо ж біля домівки поруч є скважини, або є можливість їх пробурити - можна встановити тепловий насос «вода-вода», який буде використовувати тепло грунтових вод. Система працює наступним чином: коли вода закачується в систему – вона віддає тепло і холодною викачується назад через іншу скважину. Цей варіант можна довірити лише нам, тут потрібна уважність до деталей та максимальний професіоналізм. Так як це буде складний монтаж, потрібно все ретельно прорахувати, щоб водний ресурс був достатнім для обігріву усієї площі. За рахунок встановлення цього насосу – оптимальна температура в приміщенні гарантована, але з’являються значні енергозатрати на роботу насосів, що будуть відкачувати та закачувати воду.
  • Найбільш популярним є тепловий насос – «повітря-вода». Він працює при зовнішній температурі до -25 градусів. Якщо порівнювати з опаленням газом – такий тепловий насос є значно дешевшим. Обігрів обходиться більш ніж у 2 раза дешевше, а також вони гріють теплоносій до 60 градусів, а воду -  до 80 градусів.

Так як «газ є газ» і  в майбутньому він коштувати дешевше вже не стане – ми радимо забути про вічний головний біль та встановити поруч із газовим котлом повітряний тепловий насос. Дорожче, ніж спліт-системи або бойлер, зате в два-три рази дешевше доведеться платити на місяць ніж за газ або електрообігрів.

Отож робимо висновок: як краще обігріти будинок без газу?

Встановіть тепловий насос з повноцінним опаленням, кондиціюванням та нагріванням води. Це буде найекономніша в роботі система. Краще зробити один раз якісну реконструкцію топкової або одразу в проект опалення нового будинку закласти тепловий насос. Це позбавить безліч турбот у майбутньому, оскільки технології з використанням альтернативних джерел тепла в комунальній сфері тільки удосконалюватимуться і розвиватимуться, відходячи від технологій на викопному паливі.